14 kwietniaIII NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
  1. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
  1. Zachęcam do korzystania z możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Od poniedziałku do piątku pół godziny przed Mszą św i dodatkowo w każdy piątek od 20.00 do 21.00.
  1. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W tym tygodniu ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie peregrynować w Ząbinowicach na ul. Majowej. Szczegóły peregrynacji znajdują się na naszej stronie internetowej.
  1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie.
  2.  Jest nowy numer dwutygodnika "Pielgrzym".

Niedziela: 9.00, 11.00, 13.00

Dni powszednie: