Matka Boża Nieustającej Pomocy Patronką naszej Diecezji

Siostry i Bracia,

Drodzy Bracia Kapłani,

W 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, chcę podzielić się z Wami radością, że na prośbę moją oraz wielu kapłanów i wiernych naszej diecezji, Dykasteria Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – na mocy uprawnień nadanych jej przez Papieża Franciszka – wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji, a św. Wawrzyniec – diakon i męczennik patronem drugorzędnym ze wszystkimi  prawami oraz liturgicznymi przywilejami z tego faktu wynikającymi.

Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych, byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi. Niech temu towarzyszy błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup Ryszard

Pelplin, 28 lipca 2023 r.

POMOC DLA SŁOWENIIPoprzedni
Katecheza Eucharystyczna XLVNastępny