Ochrona dzieci i młodzieży

Wobec nadużyć osób duchownych wobec dzieci i młodzieży nasz ks. Biskup Diecezjany Ryszard Kasyna powołał w diecezji  Zespół ds. prewancji. Zespół ten opracował WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCHRONY DZIECI I MŁODZIEŻY w Diecezji pelpińskiej. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie diecezji pod adresem - https://diecezja-pelplin.pl/ochrona-dzieci-i-mlodziezy/

Ks. Biskup powołał także w każdej parafii diecezji tzw. Osobę pierwszego kontaktu. Każda z tych osób przeszła szkolenie zoraganizowane przez diecezję. Zadaniem każdej z tych osób jest udzielenie pierwszej pomocy tym, którzy doświadzczyli nadużyć ze strony osoby duchownej, zwłaszcza nadużycia seksualnego.

W Parafii św. Jana Pawła II, papieża w Mądrzechowie Osobą pierwszego kontaktu jest:

Lidia Spierewka