PEREGRYNACJA IKONY MATKI BOŻEJ W NASZEJ PARAFII

Z radością informuję, że zgodnie z wolą naszego Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Peregrynacja odbywać się będzie w każdej parafii naszej diecezji. Wydarzenie to jest odpowiedzią na ustanowienie przez Papieża Franciszka Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną Patronką Diecezji Pelplińskiej. Ikona będzie przekazywana od rodziny do rodziny, od domu do domu i pozostanie w danej rodzinie dobę (od 18.00 do 18.00). W związku z tym pragnę poprzez przedstawicieli naszej parafii zebrać informację, kto spośród parafian chciałby gościć w swoim domu wizerunek Matki Bożej. Po zebraniu tych informacji zostanie przedstawiony harmonogram.

Peregrynacja będzie dla nas wyjątkową okazją do modlitwy w gronie rodziny i zbliżenia się do Matki Bożej. Zachęcam wszystkich do włączenia się w to duchowe wydarzenia. Oddajmy nasze troski Matce Bożej.

Abp Stanisław GądeckiPoprzedni
BISKUP PELPLIŃSKINastępny