ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

Siostry i Bracia!
Bracia Kapłani!

Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem.

Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam zawrócić z drogi prowadzącej do pułapki rozpaczy i braku sensu, kierując nas ku nadziei, odwadze i Miłości. Jezus udowadnia dzisiaj po raz kolejny: zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe. Radość i moc Wielkiej Nocy wyciągają nas z ciemności i prowadzą ku Światłości, jednocząc wokół Baranka Paschalnego. Razem jako wierzący w Zmartwychwstałego odczuwamy Jego łaskę, która sprawia, że jeszcze bardziej chcemy uczestniczyć we wspólnocie Kościoła, głosząc Ewangelię i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze.

W tej radości paschalnej w sposób szczególny towarzyszy nam Najświętsza Maryja Panna, która w tym roku peregrynuje w naszych rodzinach w znaku ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Maryja uczy nas wierności Krzyżowi oraz posłuszeństwa Swojemu Synowi, przypominając – jak na weselu w Kanie – „uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie”.

Wszystkim Wam życzę zatem odwagi, aby wsłuchiwać się w głos Pana i Jego Ewangelię, czyniąc życie piękniejszym i bardziej Bożym, ku czemu z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup Ryszard

Pelplin, dnia 31.03.2024 r.

PEREGRYNACJA IKONY MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ ...Poprzedni
ŻYCZENIANastępny