ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY

Jak co roku włączamy się jako parafia w akcę "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom".

Jej nieodłącznym elementem jest Świeca Caritas, dzięki której zbierane są środki na pomoc dzieciom. Akcji towarzyszy hasło „Świeca, która tworzy polską Wigilię”.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (WDPD), zapoczątkowane w 1994 r., połączone jest z rozprowadzaniem w czasie Adwentu Świecy Caritas, która w ciągu lat stała się rozpoznawalnym symbolem polskiej Wigilii. Znakiem obecności nowo narodzonego Chrystusa przypominającym o tym, by w naszych sercach znalazło się miejsce dla potrzebujących. W tym roku Caritas przygotowała 1,5 mln świec, które rozprowadzane są w parafiach w całej Polsce.

— Tak jak pusty talerz przy stole czekający na ubogich, świeca przypomina nam, że są ludzie samotni, głodni, dla których nie ma miejsca — powiedział ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Świece można nabyć w naszej kaplicy przed lub po każdej Mszy św. CENA - świece duża - 20 zł, świeca mała - 10 zł.

OPŁATEK NA STÓŁ WIGILIJNYPoprzedni
PROPOZYCJA DLA MAŁŻEŃSTWNastępny